• kontakt@centrumebiznesu.pl

Cytaty do nauki angielskiego: 22 inspirujące cytaty dla uczących się języka angielskiego na rok 2022

Cytaty do nauki angielskiego: 22 inspirujące cytaty dla uczących się języka angielskiego na rok 2022

W Preply każdego miesiąca rozmawiamy z ponad 100 000 osób uczących się języków obcych. Najczęstszy powód, dla którego nie osiągają oni swoich celów językowych? Poddają się!

Nauka języków obcych może być frustrującym procesem. Czasami czujesz pokusę, aby wyrzucić podręczniki, zignorować powiadomienia z aplikacji językowych i powiedzieć "Gdybym tylko miał siedem lat, to bez problemu nauczyłbym się tego języka!".

Niestety, nie da się cofnąć czasu. Zamiast tego osoby uczące się języków obcych muszą wyznaczyć sobie cele, opracować plan i codziennie poświęcać wiele godzin, aby się doskonalić. Każda mikro poprawa może wywołać zmianę w skali makro.

Jeśli jesteś osobą uczącą się języka angielskiego, która potrzebuje zastrzyku motywacji, aby osiągnąć swoje cele w 2022 roku, to mamy dla Ciebie kilka inspirujących cytatów z największych myślicieli w historii, które dodadzą Ci otuchy. Ale zanim to nastąpi, dlaczego w ogóle powinieneś uczyć się angielskiego?

Dlaczego angielski jest najbardziej przydatnym językiem na świecie

Angielski jest językiem biznesu

Nie lekceważ wpływu, jaki język angielski może mieć na Twoją karierę i Twoje dochody!

Nauka języka angielskiego pozwoli Ci porozumiewać się z około 2 miliardami ludzi. Jest to ogromna część światowej populacji, co sprawiło, że angielski stał się nieoficjalnym językiem biznesu międzynarodowego.

Jedno z badań wykazały, że biegła znajomość języka angielskiego może zwiększyć Twoje wynagrodzenie godzinowe średnio o 28%. Ucząc się języka angielskiego, możesz zapewnić sobie świetlaną przyszłość, w której będziesz mógł zarabiać więcej i pracować niemal w każdym miejscu na świecie.

Język angielski jest najbardziej przydatny w podróży

Podróżowanie to wspaniały sposób na poznawanie nowych kultur, ale nie sposób porozumiewać się z każdym w jego ojczystym języku. Na szczęście z pomocą przychodzi język angielski, który jest językiem uniwersalnym. Ponad jedna czwarta ludności świata mówi po angielsku, więc prawdopodobieństwo spotkania podczas podróży kogoś, kto biegle włada tym językiem, jest całkiem spore.

Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu odpowiedniego autobusu, chcesz wynegocjować lepszą cenę za pamiątkę lub chcesz zamówić najlepsze lokalne jedzenie, to najprawdopodobniej przyda Ci się język angielski. Aby ułatwić Ci podróżowanie, sprawdź naszą listę najlepszych angielskich zwrotów, których warto nauczyć się podczas podróży.

Najpopularniejsze rozrywki na świecie są w języku angielskim

Dla osób uczących się języka angielskiego, światowy przemysł rozrywkowy jest również kopalnią złota, dzięki której możesz poprawić swoją płynność.

Na przykład, możesz oglądać całe filmy z notatnikiem, robiąc przerwy za każdym razem, aby sprawdzić i zanotować nowe słownictwo. Jest to świetny sposób na naukę nowych słów i ćwiczenie ich wymowy. Istnieje nawet przydatne rozszerzenie do Chrome, które pozwala czytać napisy w języku docelowym i ojczystym obok siebie.

Telewizja i filmy to nie jedyna rozrywka, z której możesz korzystać. Możesz ćwiczyć, korzystając z gier wideo online, które zmuszają do komunikowania się z innymi graczami z różnych krajów. YouTube jest również świetnym źródłem wiedzy, ponieważ 66% jego zawartości jest w języku angielskim. Nie ma wątpliwości, że odblokowanie umiejętności posługiwania się językiem angielskim otworzy Ci drzwi do całego świata rozrywki!

Angielski jest językiem Internetu

Angielski jest nie tylko "uniwersalnym językiem" świata fizycznego, ale także najbardziej dominującym językiem świata cyfrowego. 80 procent informacji przechowywanych elektronicznie jest w języku angielskim, jak wynika z badań przeprowadzonych przez lingwistę Davida Graddola. Ponadto kilka najbardziej popularnych języków programowania - w tym Java i Python - jest opartych na języku angielskim. Internet tak bardzo związał się z językiem angielskim, że jest on obecnie językiem ery cyfrowej.

Szybko osiągnij płynność dzięki zajęciom 1 na 1

Zacznij mówić po angielsku od pierwszej lekcji dzięki korepetycjom online. Ceny od 5 USD za godzinę.

  • Przeglądaj korepetytorów
  • 1778 opinii, "Doskonale"

22 motywujące cytaty dla uczących się angielskiego

"Wiem, że angielski jest naprawdę ważny", możesz powiedzieć, "ale wciąż mam problemy z utrzymaniem motywacji!". Jeśli szukasz dodatkowego zastrzyku inspiracji, sprawdź te bryłki mądrości od niektórych z najbardziej znanych myślicieli, filozofów i multijęzykoznawców w historii.

1. Jeden język ustawia Cię w korytarzu na całe życie. Dwa języki otwierają wszystkie drzwi po drodze. - Frank Smith.

Tweetnij to!

2. Nasz język jest zabawny - "gruba szansa" i "nikła szansa" to to samo. - J. Gustav White.

Tweetnij to!

3. Język angielski nie jest niczyją szczególną własnością. Jest własnością wyobraźni: jest własnością samego języka. - Derek Walcott. Tweetnij to!

4. Język angielski jest tak elastyczny, że można znaleźć inne słowo, aby powiedzieć to samo. - Mahatma Gandhi.

Tweetnij to!

5. Jakie jest najkrótsze słowo w języku angielskim, które zawiera litery: abcdef? Odpowiedź: informacja zwrotna. Nie zapominaj, że informacja zwrotna jest jednym z podstawowych elementów dobrej komunikacji. - Autor nieznany.

Tweetnij to!

6. Jeśli mówisz do człowieka w języku, który on rozumie, to trafiasz do jego głowy. Jeśli mówisz do niego w jego własnym języku, to trafiasz do jego serca. - Nelson Mandela.

Tweetnij to!

7. Uczenie się innego języka jest jak stawanie się innym człowiekiem. - Haruki Murakami.

Tweetnij to!

8. Posiadać inny język to posiadać drugą duszę. - Karol Wielki.

Tweetnij to!

9. Język jest mapą drogową danej kultury. Mówi, skąd pochodzą jej mieszkańcy i dokąd zmierzają. - Rita Mae Brown.

Tweetnij to!

10. Język nie jest darem genetycznym, jest darem społecznym. Uczenie się nowego języka to stawanie się członkiem klubu - społeczności osób posługujących się tym językiem. - Frank Smith.

Tweetnij to!

11. Możesz mieć genialne pomysły, ale jeśli nie potrafisz ich przekazać, to nic z tego nie wyjdzie. - Lee Iacocca.

Tweetnij to!

12. Granice mojego języka są granicami mojego świata. - Ludwig Wittgenstein.

Tweetnij to!

13. Różnica między właściwym słowem a prawie właściwym słowem jest jak różnica między błyskawicą a piorunochronem. - Mark Twain.

Tweetnij to!

14. Wiele nieszczęść pojawiło się na świecie z powodu dezorientacji i rzeczy niedopowiedzianych. - Fiodor Dostojewski.

Tweetnij to!

15. Komunikacja - więź międzyludzka - jest kluczem do sukcesu osobistego i zawodowego. - Paul J. Meyer. Tweetnij to!

16. Czy wiesz, co to jest obcy akcent? To oznaka odwagi. - Amy Chua.

Tweetnij to!

17. Jednym z ważnych kluczy do sukcesu jest pewność siebie. Ważnym kluczem do pewności siebie jest przygotowanie. - Arthur Ashe.

Tweetnij to!

18. Mam nadzieję, że w tym nadchodzącym roku będziesz popełniać błędy. Bo jeśli popełniasz błędy, to znaczy, że robisz nowe rzeczy, próbujesz nowych rzeczy, uczysz się, żyjesz, popychasz siebie do przodu, zmieniasz siebie, zmieniasz swój świat. Robicie rzeczy, których nigdy wcześniej nie robiliście, a co ważniejsze, robicie coś". - Neil Gaiman.

Tweetnij to!

19. Inwestycja w wiedzę procentuje najlepiej. - Benjamin Franklin.

Tweetnij to!

20. Nauka to skarb, który wszędzie podąża za swoim właścicielem. - Przysłowie chińskie.

Tweetnij to!

21. Powiedz mi, a zapomnę. Naucz mnie, a zapamiętam. Zaangażuj mnie, a nauczę się - Benjamin Franklin.

Tweetnij to!

22. Naucz się nowego języka, a zyskasz nową duszę. - Czeskie przysłowie.

Tweetnij to!

Bądź zmotywowany w 2022 roku dzięki lekcjom języka na żywo

Czujesz przypływ motywacji dzięki tym słynnym mówcom? Następnym najlepszym krokiem jest wykorzystanie tych słów jako paliwa i wzięcie swoich celów we własne ręce! Dziś spróbuj posłuchać podcastuNapisz wpis do pamiętnika, albo jeszcze lepiej - stwórz plan nauki. Posiadanie planu pomoże Ci utrzymać motywację, dzięki czemu osiągniesz długoterminowe postępy. Konsekwencja jest kluczem!

Innym świetnym sposobem na utrzymanie motywacji jest pomoc korepetytora. A korepetytor językowy może pomóc Ci wytrwać, kiedy tylko masz ochotę się poddać. Co więcej, korepetytorzy mogą tworzyć elastyczne plany lekcji, a nawet dostosowywać zajęcia do Twojego nastroju. Nie czujesz się zmotywowany do pracy nad trudnymi ćwiczeniami gramatycznymi jednego dnia? Nie ma problemu! Świetny korepetytor dostosuje każdą lekcję do Ciebie. W ten sposób Twoja podróż do nauki języka nigdy nie będzie nudna.

Na koniec jeszcze jeden cytat, który warto zapamiętać: "Cel bez planu to tylko życzenie". Zacznij planować z wyprzedzeniem, aby osiągnąć swoje cele związane z mówieniem po angielsku - one czekają na Ciebie!

Udostępnij:

Polecamy

tłumaczenia niemieckie

Zobacz