• kontakt@centrumebiznesu.pl

Czy można udzielać korepetycji online bez dyplomu? Tak! Oto jak

Czy można udzielać korepetycji online bez dyplomu? Tak! Oto jak

Obecnie istnieje cały szereg platform, na których ludzie znajdują pracę jako korepetytorzy, nawet nie posiadając dyplomu licencjata. Co więcej, wiele z tych opcji pozwala na nauczanie onlineDzięki temu korepetytorzy mogą łatwo nawiązać kontakt z uczniami, niezależnie od tego, w którym miejscu świata się znajdują.

W tym artykule omówimy jak można zostać korepetytorem, nawet nie mając dyplomu.

Co jest potrzebne, by zostać korepetytorem?

Kwalifikacje potrzebne do rozpoczęcia pracy w charakterze korepetytora zależą od platformy, z której korzystasz, a także od przedmiotu, którego chcesz nauczać.

Większość platform korepetycyjnych wymaga od korepetytorów posiadania świadectwa GED (General Educational Development Test), świadectwa ukończenia szkoły średniej lub innego certyfikatu związanego z danym przedmiotem. Na przykład, aby zostać nauczycielem języka angielskiego online, wiele platform wymaga certyfikatu TEFL (Teaching English as a Foreign Language). Podobne kwalifikacje mogą być wymagane od korepetytorów innych języków.

Istnieją jednak platformy, które nie wymagają żadnych wcześniejszych akredytowanych kwalifikacji. Są one gotowe dać szansę korepetycji każdemu, bez względu na jego wykształcenie czy doświadczenie.

Przyjrzyjmy się niektórym platformom internetowym, na których korepetytorzy mogą znaleźć pracę nawet bez ukończenia studiów wyższych.

Platformy umożliwiające udzielanie korepetycji bez wykształcenia wyższego

Wymienione poniżej platformy stanowią pomocny punkt wyjścia dla osób, które chcą rozpocząć pracę jako korepetytorzy online. Żadna z nich nie wymaga od swoich korepetytorów posiadania tytułu licencjata, ale mogą być wymagane inne kwalifikacje, zanim platforma zaakceptuje kandydata.

Lista platform:

  • Preply
  • Tutors.com
  • Wyzant
  • Revolution Prep
  • Stół Wiedzy

Preply

Preply to platforma pracy dla korepetytorów online platforma, która łączy uczniów uczących się języków obcych, przedmiotów akademickich, a nawet hobby z korepetytorami online. Aby zostać korepetytorem w Preply, nie trzeba posiadać żadnych certyfikatów ani wcześniejszego doświadczenia w nauczaniu. Najważniejsze jest to, abyś posiadał głęboką wiedzę na temat przedmiotu, którego uczysz. Certyfikat nauczycielski lub dyplom potwierdzający wiedzę są wymagane tylko wtedy, gdy chcesz uczyć niektórych przedmiotów. Preply zaprasza wszystkich, którzy lubią dzielić się swoją wiedzą, którzy ciężko pracują, aby stworzyć spersonalizowane zajęcia i którzy zmieniają życie uczniów.

Tutors.com

Tutors.com oferuje korepetycje ze wszystkich przedmiotów, od matematyki po muzykę, pytając o wiek, poziom umiejętności i lokalizację ucznia, a następnie dopasowując go do listy idealnych korepetytorów. Aby rozpocząć pracę w Tutors.com, nie jest wymagany dyplom licencjata, ale wymagane jest świadectwo ukończenia szkoły średniej lub dyplom GED.

Wyzant

Wyzant łączy uczniów z listą polecanych korepetytorów i posiada proste narzędzie do wysyłania wiadomości, dzięki któremu nowi uczniowie mogą rozmawiać z potencjalnymi korepetytorami, aby znaleźć najbardziej odpowiedniego dla siebie. Wyzant nie wymaga żadnych oficjalnych kwalifikacji od korepetytorów, aby rozpocząć pracę, wystarczy, że mają siedzibę w USA i posiadają numer ubezpieczenia społecznego.

Revolution Prep

Revolution Prep to platforma korepetycji online dla osób indywidualnych lub małych grup uczących się razem, obejmująca wszystkie główne klasy, jakie można znaleźć w programie nauczania szkoły średniej. Preferowany, ale nie wymagany jest stopień licencjata, aby korepetytor mógł rozpocząć pracę w tym miejscu. Korepetytorzy są zatrudniani w pełnym wymiarze godzin, co oznacza, że elastyczność pracy przekłada się na bezpieczeństwo zatrudnienia, a także że każdego roku muszą odbyć 150 godzin szkoleń.

Okrągły Stół Wiedzy

Strona internetowa Knowledge Roundtable łączy uczniów z korepetytorami z wybranego przez nich przedmiotu. Umożliwia również korepetytorom tworzenie poradników dotyczących ich przedmiotu w zamian za miejsce na reklamę, co pomaga znaleźć uczniów. Aby zacząć udzielać korepetycji, nie trzeba mieć żadnych certyfikatów ani miejsca zamieszkania. Jest jednak znacznie mniej popularna niż inne serwisy, więc zdobycie nowych uczniów może być dość trudne.

Jak zostać korepetytorem online bez doświadczenia w nauczaniu

Nawet jeśli nie masz doświadczenia w udzielaniu korepetycji, nadal możesz znaleźć pracę jako korepetytor online.

Ważne jest, aby wykorzystać wiedzę, doświadczenie i kwalifikacje, które się posiada, i przedstawić je w jak najlepszy sposób platformie, na której zamierza się udzielać korepetycji. Podobnie jak w przypadku rozmowy kwalifikacyjnej, chodzi o to, by udowodnić jakość tego, co możesz wnieść do pracy.

W tym rozdziale pokażemy, jak zostać korepetytorem bez doświadczenia.

Posiadaj głęboką wiedzę z zakresu swojego przedmiotu

Niezależnie od tego, czy planujesz udzielać korepetycji z języków obcych, inżynierii, czy też czegoś związanego z Twoim hobby, niezbędne jest dogłębne zrozumienie wybranego przez Ciebie tematu. Nawet bez dyplomu licencjata potwierdzającego Twoją wiedzę, będziesz musiał wykorzystać to, co wiesz, aby zaprezentować swoją fachowość.

Sztuką jest znalezienie sposobu na przekazanie swojej wiedzy, a następnie udowodnienie uczniom, że można być dla nich najlepszym korepetytorem.

Jeśli chcesz zacząć uczyć angielskiego onlineto bycie native speakerem jest już ogromnym plusem. Nawet bez doświadczenia czy wykształcenia pedagogicznego, nauczanie innych języka ojczystego jest wartościowe samo w sobie.

Jeśli chodzi o inne przedmioty, spróbuj wykorzystać to, w jaki sposób zdobyłeś taką wiedzę i dodaj to do swojego profilu korepetytora. Wykorzystaj swoje doświadczenie zawodowe w danej dziedzinie, nawet jeśli nie uczyłeś innych. Były inżynier oprogramowania będzie miał wiele praktycznej wiedzy, którą może się podzielić, nawet na swoich pierwszych zajęciach.

Podkreśl istotne doświadczenia

Nie ulega wątpliwości, że większe doświadczenie w nauczaniu daje Ci przewagę nad konkurencją. Pomoże Ci to w zdobyciu pracy jako korepetytor online, a także w podniesieniu jakości prowadzonych przez Ciebie zajęć.

Jeśli nie masz żadnego doświadczenia w tej dziedzinie, zastanów się, czy nie masz innych rodzajów doświadczenia w nauczaniu, które można by podkreślić.

Doświadczenie zdobyte na międzynarodowym obozie letnim w charakterze pracownika lub nawet wolontariusza może świadczyć o tym, że kandydat wie, w jaki sposób zaangażować dzieci. Jeśli prowadziłeś szkolenia w firmie, może to świadczyć o tym, że wiesz, jak jasno i skutecznie wyjaśniać idee.

Wybierając doświadczenia, które najbardziej przypominają umiejętności potrzebne do bycia wysokiej jakości korepetytorem online, można zwiększyć swoje szanse na pozyskanie pierwszych uczniów i zdobycie prawdziwego doświadczenia w udzielaniu korepetycji online.

Zastanów się nad zdobyciem kwalifikacji

Jeśli chcesz uczyć języka obcego, musisz posiadać certyfikat potwierdzający Twoją płynność w posługiwaniu się tym językiem. Egzaminy takie jak Egzamin Cambridge English oraz TCF w przypadku języka francuskiego są kluczowym sposobem na udowodnienie swojej wiedzy, a wszystkie główne języki mają uznawane kwalifikacje, które można uzyskać. Podobnie, zdobycie kwalifikacje TEFL może trwać zaledwie kilka tygodni, a zapewni Ci podstawy nauczania języków obcych oraz kwalifikacje potwierdzające Twoje przygotowanie.

To samo dotyczy innych przedmiotów. Zdobycie jakichkolwiek formalnych kwalifikacji, nawet jeśli nie są to studia licencjackie, będzie stanowiło ważny dowód posiadanej wiedzy. Brytyjski Open University oferuje bezpłatne kursy online z bardzo szerokiego zakresu przedmiotów, podobnie jak platformy takie jak Udemychoć kursy te nie są akredytowane.

Niektóre z nich są szczególnie popularne: Learning to teach online by UNSW SydneyLeading ambitious teaching and learning (Prowadzenie ambitnego nauczania i uczenia się) University of Michiganoraz Nowe uczenie się Uniwersytetu Illinois.

Posiadanie formalnych kwalifikacji nie jest niezbędne, aby zostać tutorem. Istnieje jednak duża rozpiętość w ile zarabiają korepetytorzy onlinea kwalifikacje są istotnym czynnikiem wpływającym na to, jakich dochodów mogą oczekiwać korepetytorzy.

Już dziś zacznij pracować jako korepetytor online

Jeśli zadajesz sobie pytanie: "czy mogę uczyć online bez dyplomu?", odpowiedź brzmi: "tak"! Rozpoczęcie pracy jako korepetytor online jest całkowicie możliwe, nawet jeśli nie posiadasz tytułu licencjata i nie masz doświadczenia w nauczaniu.

Kluczem do sukcesu jest bycie pasjonatem sukcesu i rozwoju swoich uczniów. Nauka jak uczyć online bez dyplomu nigdy nie była łatwiejsza i bardziej dostępna. Podejmij więc kroki, aby doskonalić swoje umiejętności i zainwestuj w swoją wiedzę przedmiotową. Nawet bez dyplomu możesz stworzyć wspaniałe portfolio, które będzie atrakcyjne dla platform nauczania i studentów.

Udostępnij:

Polecamy

tłumaczenia niemieckie

Zobacz