• kontakt@centrumebiznesu.pl

Jak zarejestrować się jako korepetytor online w serwisie Preply: Przewodnik krok po kroku

Jak zarejestrować się jako korepetytor online w serwisie Preply: Przewodnik krok po kroku

Zdecydowałeś się zostać korepetytorem online w serwisie Preply: doskonały wybór! Jeśli masz zamiłowanie do nauczania, kilka wolnych godzin w tygodniu i dobre połączenie z siecią Wi-Fi, korepetycje są wygodnym sposobem na przekształcenie tych wszystkich zasobów w źródło dochodu. Korepetycje z Preply mogą być bezpiecznym dla pandemii sposobem na dorobienie sobie do innych obowiązków lub pełnoetatową pasją - wszystko zależy od Ciebie.

Pierwszym krokiem do zostania korepetytorem w serwisie Preply jest zapisanie się. Na szczęście jesteś we właściwym miejscu! Dzięki Preply, ubieganie się o stanowisko korepetytora jest bardzo proste. Wykonaj 6 kroków opisanych w tym artykule, a już po tygodniu będziesz mógł pracować jako korepetytor online na Preply.

Z pewnością będzie to początek satysfakcjonującej podróży, podczas której będziesz pracować według własnego harmonogramu, rozwijać się zawodowo i pomagać uczniom w każdym zakątku świata!

1. Zarejestruj się jako korepetytor Preply

Pierwszy krok do rozpoczęcia biznesu z Preply jest zarejestrowanie się jako korepetytor online i utworzenie konta. Złożenie wniosku o przyznanie statusu korepetytora jest proste - można to zrobić w godzinę lub dwie. Aby jednak uzyskać akceptację, warto się trochę przygotować przed wysłaniem aplikacji. Potraktuj to jak podanie o pracę: jest to coś, w co powinieneś zainwestować, ponieważ ma bardzo realny potencjał, by zmienić Twoje życie!

Zostaniesz poproszony o przesłanie zdjęcia, nagranie krótkiego filmu wideooraz napisanie opisu o tym, co możesz zaoferować uczniom, zanim wniosek zostanie złożony, więc najlepiej pomyśleć o tym z wyprzedzeniem. Oto, o co dokładnie zostaniesz poproszony.

Podaj kilka podstawowych informacji o sobie

Po pierwsze, zadamy Ci kilka podstawowych pytań, aby skonfigurować Twój profil - między innymi o Twój numer telefonu, języki, którymi się posługujesz, i kraj pochodzenia. Musisz mieć ukończone 18 lat i wyrazić zgodę na nasze zasady i warunki. Ta część powinna zająć tylko kilka minut.

Prześlij zdjęcie profilowe

Poprosimy Cię o przesłanie kwadratowego zdjęcia w stylu portretowym, na którym wyraźnie widać Twoją twarz, które zostanie wykorzystane w Twoim profilu korepetytora. Aby uzyskać jak najlepsze wyniki, nie powinno to być selfie, ale zdjęcie wykonane kamerą internetową lub aparatem telefonu z włączonym timerem sprawdzi się doskonale. Aby uzyskać akceptację:

 • Pokaż tylko głowę i ramiona
 • Zastosuj dobre oświetlenie i neutralne tło
 • Upewnij się, że jakość zdjęcia jest wysoka
 • Twarz i oczy powinny być w pełni widoczne (z wyjątkiem powodów religijnych)
 • Nie pokazuj logo ani informacji kontaktowych
 • Upewnij się, że to zdjęcie przedstawia tylko Ciebie, nikogo innego

Jest to pierwsza rzecz, jaką studenci zauważą w Twoim profilu, więc pomyśl raczej o zdjęciu przyjaznym niż paszportowym. Nasza główna rada jest tak prosta, że może zabrzmieć protekcjonalnie: uśmiechaj się! Z naszych badań wynika, że korepetytorzy, którzy uśmiechają się do swoich zdjęć profilowych, przyciągają znacznie więcej uczniów niż ci, którzy się nie uśmiechają. Nawet jeśli specjalizujesz się w nauczaniu angielskiego elitarnych biznesmenów i chcesz pokazać, że jesteś poważnym profesjonalistą, uśmiech jest nadal najlepszym sposobem na podkreślenie, jak przyjemnie będzie z Tobą pracować.

Poniżej znajdziesz więcej wskazówek na temat tego, jak zrobić dobre zdjęcie profilowe.

Napisz nagłówek i opis

Następnie zostaniesz poproszony o wpisanie nagłówka i opisu, które będą reklamować Twój profil. W tym miejscu warto trochę poszukać! Przejrzyj stronę wyszukiwania korepetytorów online Preplyi sprawdź, jakie profile przykuwają Twoją uwagę.

Nagłówek to 50-70 znakowe podsumowanie tego, co możesz zaoferować jako korepetytor języka angielskiego. Warto podkreślić swoje doświadczenie, odpowiednie kwalifikacje i/lub specjalizacje. Może to wyglądać następująco:

 • Korepetytor języka hiszpańskiego z 10-letnim doświadczeniem
 • Certyfikowany korepetytor języka angielskiego TESOL, specjalista w zakresie coachingu IELTS
 • 8 lat doświadczenia, specjalizuje się w przygotowaniach do egzaminów Cambridge

Z naszych ostatnich badań wynika, że studenci uwielbiają nagłówki, w których podana jest liczba lat doświadczenia korepetytora. Nie musisz mieć żadnego formalnego doświadczenia, aby założyć profil Preply, ale jeśli masz już za sobą kilka lat pracy w klasie, zdecydowanie powinieneś o tym wspomnieć.

Zostaniesz również poproszony o napisanie opisu. Jest to kilka akapitów opisujących, kim jesteś jako korepetytor i co możesz zaoferować uczniom. Należy opisać swoje doświadczenie, styl nauczania i ewentualne specjalizacje, a także dodać kilka słów o tym, dlaczego wybrałeś zawód nauczyciela. Powinien on mieć więcej niż 400 znaków i nie powinien zawierać żadnych informacji osobistych ani danych kontaktowych (w tym imienia i nazwiska!). Oto nasze pełne wskazówki dotyczące pisania opisu profilu.

Kiedy po raz pierwszy zarejestrujesz się jako korepetytor online w serwisie Preply, Twój opis profilu powinien być w tym samym języku, co wersja strony Preply, na której się zarejestrowałeś. Jeśli więc zarejestrowałeś się na stronie Preply.de, powinieneś napisać swój opis w języku niemieckim; jeśli natomiast zarejestrowałeś się na stronie Preply.com, powinieneś napisać swój opis w języku angielskim. Jeśli jednak znasz kilka języków na poziomie B1 lub wyższym, nie zapomnij dodać ich do swojego profilu!

Twój profil korepetytora będzie się prawdopodobnie zmieniał w trakcie Twojej podróży po Preply, w miarę jak będziesz poznawał platformę i siebie jako korepetytora. Aby jednak uzyskać akceptację, ważne jest, aby ten pierwszy projekt spełniał wszystkie nasze wytyczne i prezentował Twoją najlepszą pracę.

Nagraj swój filmik wprowadzający

Aby zostać korepetytorem na Preply, musisz nagrać film wprowadzający. Może się to wydawać nieco przerażające, ale nie martw się - nie mówimy tu o filmie fabularnym! Celem jest po prostu pokazanie, jak wyglądałaby lekcja na czacie wideo z tobą. Wystarczy krótkie "cześć, oto moje doświadczenie i wykształcenie, oto mój styl nauczania i dlaczego chciałabym Cię uczyć! Powinna ona trwać od 30 sekund do 2 minut. Większość korepetytorów nagrywa go za pomocą kamery internetowej lub smartfona.

Pomyśl o swoim filmie wprowadzającym jak o wizytówce szkoły: najważniejszym narzędziu służącym do przyciągnięcia nowych uczniów. Warto go zaplanować przed nagraniem, a przynajmniej wstępnie przemyśleć, co chce się w nim powiedzieć. Z naszych badań wynika, że uczniowie prawie zawsze oglądają wideo korepetytora, zanim zarezerwują u niego lekcję.

Oto strona z poradami dotyczącymi wideo na profilu opisująca dokładnie, co sprawia, że wideo jest dobre, wraz z kilkoma przykładami.

2. Poczekaj na akceptację

Pracownik zespołu Preply Tutor Success obejrzy Twoje wideo, przeczyta Twój opis i zdecyduje, czy zatwierdzić Twój profil. Proces ten trwa około pięciu dni roboczych, ponieważ jest wykonywany przez człowieka!

Najczęstszym powodem, dla którego korepetytorzy nie zostają zatwierdzeni, jest fakt, że ich opis, film lub zdjęcie profilowe nie spełniają wytycznych Preply.

3. Skonfiguruj swoje konto, aby otrzymywać płatności

Zostałeś zaakceptowany jako korepetytor online: gratulacje! Teraz musisz uporać się z logistyczną stroną zarabiania pieniędzy online.

Dobra wiadomość jest taka, że po skonfigurowaniu swojego konta do otrzymywania płatności, otrzymywanie pieniędzy na Preply jest szybkie i wygodne. Oto informacje, które będą nam potrzebne.

Weryfikacja

Abyśmy mogli wysyłać ci płatności, musimy mieć pewność, że jesteś sobą! Korepetytorzy muszą zweryfikować swoją tożsamość, aby otrzymać swoje zarobki. Poprosimy Cię o przesłanie skanu paszportu, rządowego dowodu tożsamości lub pozwolenia na pobyt.

Dodaj informacje o płatnościach

Będziesz mieć uczniów z całego świata, płacących w różnych walutach. Aby ułatwić obsługę płatności, pieniądze zarobione na lekcjach są początkowo przechowywane na Twoim wewnętrznym koncie - portfelu Preply. W każdej chwili możesz wypłacić swoje pieniądze za pośrednictwem Paypal, Payoneer lub Skrill. Musisz się zarejestrować w jednym z tych serwisów.

Ważne jest, aby dowiedzieć się o Model prowizji Preply Dzięki temu będziesz wiedział, czego możesz się spodziewać w swoim portfelu Preply i będziesz mógł się z nami skontaktować w razie problemów.

4. Przygotuj się na przyjęcie uczniów

Jeszcze tylko kilka drobnych poprawek i będziesz mógł rozpocząć działalność!

Dopracuj swój profil

Kiedy będziesz już zweryfikowanym korepetytorem Preply, będziesz miał dostęp do pulpitu nawigacyjnego, na którym wyświetlane będą informacje na temat Twojej współpracy z nami. Jeśli zajrzysz do zakładki statystyki, znajdziesz tam kilka wskazówek, jak rozpocząć udzielanie korepetycji, w tym rzeczy, które możesz zrobić, aby uczynić swój profil bardziej atrakcyjnym dla uczniów i osiągnąć wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania korepetytorów Preply. Większość z tych wskazówek dotyczy opisu, zdjęcia lub filmu.

Pro tip: po zatwierdzeniu profilu możesz również napisać opis w wielu wersjach językowych, jeśli wiesz jak. Dzięki temu Twój profil zostanie zaindeksowany na wielu wersjach językowych strony Preply!

Możesz zmienić swój profil w dowolnym momencie, więc jeśli chcesz ponownie nagrać ten filmik przed pokazaniem profilu studentom, śmiało! Pamiętaj jednak, że po wprowadzeniu zmian, ich pojawienie się na Twoim profilu zajmie około 1-2 dni. Dzieje się tak, ponieważ nasz wewnętrzny zespół ręcznie sprawdza każdy opis, wideo i zdjęcie!

Ustaw swoją dostępność

Teraz nadszedł czas, aby poinformować studentów, kiedy jesteś wolny, aby uczyć, rejestrując swoje godziny pracy w kalendarzu Preply. Oczywiście, powinieneś ustawiać swoją dostępność tylko w godzinach, w których rzeczywiście jesteś wolny, ale im więcej slotów dodasz, tym bardziej otworzysz się na studentów z różnych stref czasowych i tym wyżej w rankingach wyszukiwania Preply będziesz się plasował! Dodanie jak największej liczby dostępnych miejsc zwiększa szanse na zdobycie pierwszych studentów i cennych pierwszych opinii.

Kalendarz Preply można łatwo zsynchronizować z kalendarzem Google, dzięki czemu nigdy nie przegapisz żadnej lekcji. Dowiedz się więcej o Kalendarz Preply.

Oferujemy korepetycje online z ponad 50 języków.

Preply to jedna z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami za pośrednictwem ekskluzywnego czatu wideo.

 • Znajdź mojego korepetytora online teraz
 • 1456 opinii, "Doskonały"

5. Przygotuj się na pierwszą lekcję

Prędzej czy później - prawdopodobnie wcześniej, jeśli skorzystałeś z rad zawartych w tym artykule i stworzyłeś bardzo dopracowany profil - uczeń wyciągnie do Ciebie rękę i zarezerwuje lekcję. Twoja pierwsza lekcja może być stresująca, ale dobra komunikacja z uczniami i odrobina przygotowań z pewnością pomogą.

Wysyłanie wiadomości uczniom, którzy zarezerwowali Twoje lekcje

Kiedy uczeń zarezerwuje u Ciebie swoją pierwszą lekcję, powinieneś wysłać mu krótką wiadomość za pomocą aplikacji Preply. Przywitaj się z nimi i pokaż, że cieszysz się na współpracę - to zrobi świetne pierwsze wrażenie! Jest to również okazja, aby zapytać ucznia, czego i w jaki sposób chciałby się nauczyć dzięki Preply w perspektywie długo- i krótkoterminowej. W końcu sekretem dobrej lekcji jest danie uczniowi tego, czego chce - dlaczego więc nie zapytać wprost?

Zachęć ucznia, jeśli jeszcze tego nie zrobił, do wypełnienia swoich celów nauki, ponieważ prawdopodobnie dzięki temu uzyskasz dodatkowe informacje. Jeśli uczysz angielskiego, hiszpańskiego, francuskiego lub niemieckiego, możesz również poprosić uczniów o wypełnienie testu kwalifikacyjnego Preply. Z naszych badań wynika, że uczniowie, którzy go wypełnią, osiągają o 20% lepsze wyniki niż ci, którzy tego nie zrobią.

Przygotuj plan lekcji

Pierwsza lekcja na platformie Preply jest próbą, która ma na celu sprawdzenie, czy Twój styl uczenia się odpowiada uczniowi i czy chciałby on wykupić pakiet lekcji z Tobą. Ponieważ jest to pierwsze spotkanie z uczniem, należy poświęcić trochę czasu na rozmowę o jego długo- i krótkoterminowych celach nauki. Należy również starać się wzbudzić w uczniach poczucie postępu: zachęcić ich do mówienia w języku docelowym tak często, jak to możliwe, i dać im ciekawe ćwiczenie, które jest związane z ich celami. Można też zastanowić się, czy uczniowie chcieliby otrzymywać zadania domowe, które ustrukturyzują ich samodzielną naukę.

Pamiętaj: Preply pobiera 100% prowizji od pierwszych lekcji.. To do Ciebie należy zachęcenie uczniów do wykupienia pakietu lekcji (6, 12 lub 20 godzin) z Tobą na podstawie przeprowadzonej lekcji, podobnie jak w przypadku instruktora nauki jazdy. Dlatego tak ważne jest, abyś dał z siebie wszystko.

6. Przeprowadź swoją pierwszą lekcję!

Spotkaj się z uczniem w przestrzeni Preply Space, platformie wideo Preply, i przeprowadź lekcję. Za pomocą czatu możesz wysyłać uczniom materiały dydaktyczne, linki lub wiadomości. Pamiętaj, aby po zakończeniu lekcji skontaktować się z uczniem, aby pozostawić po sobie pozytywne wrażenie.

Gratulacje! Jesteś teraz aktywnym korepetytorem online. Pierwsza lekcja zawsze jest trochę trudna - ale po przeprowadzeniu pierwszej lekcji drugi, trzeci i czwarty uczeń będą wydawać się o wiele mniej przerażające.

Co teraz?

Wykonaj poniższe 6 kroków, a w ciągu kilku tygodni staniesz się częścią rodziny korepetytorów Preply. Pomożemy Ci znaleźć uczniów, usprawnimy proces planowania spotkań z nimi i ułatwimy Ci otrzymywanie wynagrodzenia. W ten sposób nie musisz martwić się o logistykę i możesz robić to, co robisz najlepiej: uczyć!

Kiedy już będziesz miał jednego lub dwóch uczniów pobierających lekcje w systemie Preply, wystarczy, że będziesz uzupełniał swój grafik kolejnymi uczniami, aż osiągniesz swoje cele osobiste i finansowe. Zapoznaj się z naszym artykułem na temat jak zareklamować się jako korepetytor w którym znajdziesz wskazówki, jak to zrobić.

Stworzenie bazy uczniów może potrwać kilka miesięcy. Jednak gdy zaczniesz otrzymywać więcej rezerwacji i jedną lub dwie dobre recenzje, korzyści płynące z korepetycji online szybko się zwiększą. Po uzyskaniu statusu korepetytora Preply można bardziej selektywnie dobierać dostępność dla uczniów i wysokość opłat. Udzielanie korepetycji przez Internet może być bardzo elastycznym i satysfakcjonującym sposobem życia, dlatego będziemy zaszczyceni, jeśli zdecydujesz się na współpracę z nami!

Udostępnij:

Polecamy

tłumaczenia niemieckie

Zobacz