• kontakt@centrumebiznesu.pl

Przewodnik krok po kroku jak rozpocząć udzielanie korepetycji online

Przewodnik krok po kroku jak rozpocząć udzielanie korepetycji online

Prawdopodobnie wpisałeś w wyszukiwarce hasło "jak udzielać korepetycji online" i teraz jesteś tutaj! Jesteś gotowy, by realizować swoją pasję, uzyskać dodatkowy dochód lub zainwestować czas w rozwój nowych umiejętności.

Jest jednak jeden mały problem... nie do końca wiesz, jak udzielać korepetycji online.

Nie martw się, jesteś we właściwym miejscu!

W tym przewodniku krok po kroku znajdziesz informacje, których potrzebujesz, by zacząć udzielać korepetycji online.

Podstawy

Znajdź swoją niszę

Skuteczne udzielanie korepetycji wymaga czegoś więcej niż tylko nauczania - wymaga także marketingu. Jako korepetytor jesteś twarzą swoich usług. To Ty jesteś marketingowcem, dyrektorem generalnym i siłą roboczą.

Zacznij od zadania sobie pytania, w czym jesteś dobry i co może być Twoją potencjalną "niszą". Czy chcesz przygotowywać uczniów do egzaminów, czy może bardziej interesuje Cię nauczanie dzieci? Czy najlepiej radzisz sobie z początkującymi, czy może bardziej odpowiada Ci nauczanie osób średnio zaawansowanych? Przed przystąpieniem do pracy należy wiedzieć, na czym się stoi.

Następnie zrób rozeznanie. Sprawdź, kto jest najlepszy w udzielaniu korepetycji i co robi, by być najlepszym. Aby znaleźć te informacje, możesz poszukać na platformach korepetycyjnych i sprawdzić, jak wyglądają ich najlepsi nauczyciele: co piszą w swoich profilach? Jak się reklamują? Jakie są ich stawki? Ucz się na ich podejściu.

Kolejny krok to badanie rynku. Najprościej mówiąc, należy zebrać informacje na temat:

 • rynku, na który chcesz wejść (np. nauczanie języka angielskiego online)
 • ludzi/marek, z którymi zamierzasz konkurować
 • odbiorców, których chcesz uczyć.

Zrozumienie, jak działa rynek i czym zajmuje się konkurencja, pomoże usprawnić przygotowania i pracę korepetytora. W wyniku przeprowadzonych badań można zidentyfikować lukę na rynku i sprawdzić, gdzie najlepiej pasują nasze umiejętności.

Na przykład, po sprawdzeniu kilku platform korepetycyjnych online i przeanalizowaniu, jakie przedmioty cieszą się największą popularnością, można zauważyć, że na przykład jest tylko kilku korepetytorów, którzy zajmują się przygotowaniem do egzaminów IELTS i TOEFL lub Business English. Postaraj się wykorzystać tę okazję.

Zdefiniuj swoją grupę odbiorców

Kiedy już zidentyfikujesz swoją szansę i znajdziesz swoją "niszę", najważniejszą rzeczą jest poznanie swoich uczniów.

Kogo chcesz uczyć? Uczniów szkół średnich przygotowujących się do egzaminów? Czy tych, którzy osiągnęli poziom średniozaawansowany i chcą przejść na wyższy poziom znajomości hiszpańskiego?

Kiedy już określisz grupę docelową, poświęć czas na poznanie jej. Jakie są ich wyzwania? Jakie są ich zainteresowania? Poświęć jak najwięcej czasu na poznanie swoich odbiorców: co czytają, co oglądają, gdzie przebywają. Jeśli jesteś korepetytorem językowym online, nasz ostatni artykuł na temat aktywności związane z nauką Użytkownicy Preply spędzają na nich najwięcej czasu, może okazać się przydatny w Twoich badaniach.

Na przykład, Gen Z lubi media interaktywne i chętnie korzysta z krótkich materiałów wideo (np. TikTok). Jeśli więc chcesz z powodzeniem udzielać korepetycji grupie Z, musisz wziąć to pod uwagę zarówno przy reklamie, jak i podczas przygotowywania lekcji. Zapisz je.

Znajomość swojej bazy klientów zaowocuje lepszym kontaktem z uczniami. Poprawi to także jakość Twoich lekcji, ponieważ zrozumiesz, czego Twoi uczniowie chcą się nauczyć i jak się angażują. W rezultacie wzrośnie poziom zadowolenia uczniów i wskaźnik ich zatrzymania, a co za tym idzie - Twoje doświadczenie i dochody.

Dopracuj swoją propozycję wartości

Po przeprowadzeniu badania rynku i zdobyciu informacji o odbiorcach należy dobrze zrozumieć ich problemy. Oznacza to, że należy zrozumieć, z jakimi problemami się borykają i dlaczego szukają korepetytora.

Zastanów się, jak możesz rozwiązać te problemy, wykorzystując swoje unikalne umiejętności i doświadczenie. W ten sposób stworzysz swoją propozycję wartości. W języku biznesu propozycja wartości to stwierdzenie marketingowe, które podsumowuje powód, dla którego konsument powinien kupić Twój produkt lub usługę zamiast produktu lub usługi kogoś innego.

Zastanów się, jakie doświadczenia z przeszłości wyróżniają Cię jako korepetytora? Może doskonale potrafisz uspokoić dzieci, a doświadczenie w podróżowaniu i świadomość kulturowa pomogą Ci lepiej zrozumieć uczniów z innych krajów.

Pro tip: Podsumuj swoją propozycję wartości w 2-3 zdaniach i poproś innych o wyrażenie opinii (na przykład przyjaciół i rodzinę).

Wybierz cenę i ustal podstawowe zasady

Ważne jest, aby ustalić pewne warunki, które pozwolą chronić Twój czas i wysiłek, a także podzielić się nimi z z uczniami. Na przykład, możesz nie zgadzać się na odwoływanie zajęć tego samego dnia. Jeśli tak, należy ustalić zasadę i poinformować uczniów, że odwołanie zajęć jest możliwe tylko z X-godzinnym wyprzedzeniem. Jeśli zdecydujesz się na korepetycje z wykorzystaniem platformy internetowej, większość z nich ma własne zasady dotyczące odwoływania zajęć. Na przykład na platformie Preply nie można odwołać lekcji na mniej niż 4 godziny przed jej rozpoczęciem.

Następnie należy ustalić stawki. W tym momencie możesz się zastanawiać: ile zarabiają korepetytorzy online?

Stawki korepetytorów online różnią się w zależności od doświadczenia, poziomu wykształcenia i dziedziny. Dlatego nie ma uniwersalnego punktu cenowego, jeśli chodzi o to, ile powinieneś zarabiać jako korepetytor online. Jeśli naprawdę nie wiesz, jaką stawkę wybrać, spróbuj poszukać w serwisie Preply korepetytorów działających w podobnej niszy, co Ty, i sprawdź, co oferują.

Znajdź swoich uczniów

Istnieją dwa główne sposoby znajdowania uczniów przez korepetytorów internetowych:

 • Samodzielnie
 • Z pomocą platformy dla korepetytorów online

Rozpoczęcie pracy jako samodzielny korepetytor

Samodzielne udzielanie korepetycji wymaga więcej wysiłku niż udzielanie korepetycji za pomocą istniejącej platformy korepetytorskiej. Jeśli zdecydujesz się na samodzielne udzielanie korepetycji, będziesz musiał zainwestować w reklamę swoich usług, aby znaleźć uczniów, oraz w stworzenie własnego systemu pracy. Oznacza to, że trzeba opracować system odpowiadania na e-maile uczniów, dodawania spotkań do kalendarza i rozliczania, który będzie działał na własną korzyść.

Lekcji online można udzielać za pomocą narzędzia do wideokonferencji, takiego jak Skype lub Zoom. Zoom jest obecnie najpopularniejszą opcją i świetnie nadaje się do nauczania dużych grup. Jednak w przypadku bezpłatnego konta Zoom rozmowy wideo są ograniczone do 40 minut, co może być irytujące, jeśli chcesz prowadzić lekcje trwające godzinę. Z drugiej strony, Skype pozwala użytkownikom rozmawiać za darmo tak długo, jak chcą.

Aby znaleźć uczniów jako niezależny korepetytor, można zarejestrować się na portalach internetowych, takich jak Upwork, Fiverr i Craigslist. Warto rozważyć stworzenie strony internetowej lub przynajmniej prostej strony docelowej, na której potencjalni uczniowie będą mogli dowiedzieć się więcej o Twoich usługach. Należy zaprojektować kilka przyciągających uwagę materiałów wizualnych do mediów społecznościowych i rozważyć wzmocnienie postów w mediach społecznościowych, aby zwiększyć swoją widoczność.

Rozpoczęcie pracy z istniejącą stroną internetową dla korepetytorów

Aby nie tracić czasu i energii, można zacząć od przyłączenia się do sieci, która wykona całą pracę za ucznia. Serwis korepetytorski zarówno połączy Cię z uczniami, jak i zapewni zaawansowany technologicznie system rezerwacji wraz z łatwą metodą płatności.

Dołączenie do istniejącej platformy korepetycji online jest tak proste, jak wypełnienie profilu (choć profil będzie wymagał weryfikacji) i jest to zdecydowanie najbardziej efektywny i najłatwiejszy sposób na rozpoczęcie udzielania korepetycji online. Jest to zdecydowanie najskuteczniejszy i najłatwiejszy sposób na rozpoczęcie udzielania korepetycji online.

Istnieje wiele opcji - od prostych platform wideo z opcją tablicy do serwisów, które zajmują się wszystkim, od rezerwacji po obsługę płatności. Dobrze jest wybrać narzędzie, które posiada zarówno funkcję udostępniania wideo, jak i ekranu.

Jeśli chcesz tworzyć kursy online, Udemy, Skillshare i Edx to jedne z najpopularniejszych platform.

Jeśli chcesz udzielać korepetycji online, a nie tworzyć kursy (np. sesje 1 na 1 w konwersacjach językowych, pomoc w odrabianiu prac domowych, przygotowywanie do testów itp.), te platformy mogą być dla Ciebie lepszym rozwiązaniem:

 • Brainfuse oferuje wiele ofert pracy dla korepetytorów, które są skierowane do studentów i ich specyficznych potrzeb. Ta platforma jest również dobrym wyborem, jeśli nie boisz się kamery, ponieważ korepetycje mogą odbywać się za pośrednictwem wirtualnej tablicy.
 • Preply to miejsce, w którym warto szukać korepetycji z języków obcych. Aby móc udzielać korepetycji z Preply, nie musisz mieć doświadczenia w nauczaniu ani certyfikatu, a ponadto masz swobodę w ustalaniu własnych stawek.
 • Studypool to dobre rozwiązanie, jeśli chcesz wypróbować możliwości korepetycji online, oferując jednorazową pomoc. Oprócz korepetycji indywidualnych lub sesji "klasowych", korepetytorzy mogą pracować z uczniami nad indywidualnymi pytaniami lub zadaniami.
 • TutorWorld opracowuje indywidualny plan pracy dla każdego ucznia, zapisuje wszystkie sesje do wglądu, a także regularnie kontaktuje się z rodzicami. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli chodzi o oferowanie bardziej ustrukturyzowanego programu nauczania i korepetycji dla uczniów.
 • Revolution Prep to świetny wybór, jeśli chcesz zająć się korepetycjami w pełnym wymiarze godzin. Wszyscy ich pracownicy są zatrudnieni na pełny etat i przechodzą szkolenia i rozwijają się.
 • SpecialEdTutoring.com to miejsce, do którego powinieneś się udać, jeśli masz wykształcenie w zakresie pedagogiki specjalnej i chcesz pracować z uczniami o specjalnych potrzebach.
 • Skooli pozwala na rezerwację zarówno z wyprzedzeniem, jak i w momencie, gdy jesteś online.

Stwórz interesujący program nauczania

Istnieje tak wiele zasobów, które uczą jak uczyć onlineto, co jest naprawdę ważne, może się rozmyć.

Dlatego przy opracowywaniu programu nauczania lub scenariusza lekcji warto pamiętać, że nie chodzi o to, by stworzyć coś, co będzie przestrzegane. Chodzi raczej o to, by zaspokoić potrzeby uczniów w taki sposób, by zrozumieli materiał, byli zaangażowani i potrafili wykorzystać swoją wiedzę poza klasą.

Wiele platform oferujących korepetycje online oferuje materiały, z których korepetytorzy mogą korzystać podczas lekcji. Na przykład Preply posiada programy nauczania obejmujące popularne zagadnienia z języka angielskiego, takie jak ćwiczenia do samodzielnej nauki (słownictwo i akapity do uzupełnienia), live materiały do lekcji na żywo (na przykład, Zajęcia weekendowe lub . Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej) itp. Oszczędza to wiele środków na przygotowanie materiałów i pozwala poświęcić więcej czasu na na nawiązywanie kontaktów z uczniami.

Jeśli zdecydujemy się na wykorzystanie własnego programu nauczania, poniżej podajemy kilka wskazówek, które pomogą nam stworzyć atrakcyjny program:

Określenie celów i efektów

Tworząc cele nauczania dla swoich zajęć lub kursów, należy skoncentrować się na następujących kluczowych elementach: co uczniowie chcą wiedzieć, co powinni wiedzieć i co będą potrafili z tym zrobić.

Jeśli udzielasz korepetycji jeden na jeden, poświęć trochę czasu na wcześniejsze spotkanie z uczniem i zrozumienie, jakie są jego cele edukacyjne, a następnie dostosuj do nich tok i tempo nauki.

Jeśli opracowujesz cały kurs, zwróć szczególną uwagę na to, co uczniowie osiągną po jego ukończeniu.

Określenie harmonogramu i narzędzi

Dotyczy to zarówno harmonogramu przygotowań, jak i faktycznego czasu trwania programu korepetycji (czy będzie to 60 minut, czy 6 miesięcy). Należy stworzyć oddzielne konspekty lub harmonogramy, w których zaznacza się ważne etapy dla ucznia (uczniów).

Jeśli zapiszesz się na platformę korepetycyjną, cały twój tok pracy będzie przechowywany w przestrzeni roboczej na tej platformie. Na przykład w systemie Preply wszystkie spotkania są dobrze widoczne i synchronizowane z kalendarzami uczniów. Możesz łatwo ustawić swój czas wolny, a także zaznaczyć swoją dostępność i uporządkować lekcje według tagów.

Jeśli chcesz udzielać korepetycji samodzielnie, rozważ skorzystanie z narzędzia takiego jak Asana lub . Trello do zarządzania uczniami, klasami i zadaniami.

Używaj praktycznych narzędzi do tworzenia treści

Aby z powodzeniem udzielać korepetycji online i pomagać uczniom w osiąganiu celów edukacyjnych, trzeba mieć interesujące materiały.

Nie trzeba być ekspertem od Photoshopa, aby tworzyć interaktywne i atrakcyjne materiały wizualne. Istnieje wiele darmowych lub przystępnych narzędzi do tworzenia materiałów.

Można na przykład użyć Canva do tworzenia prostych projektów graficznych, Quizlet.com do tworzenia karteczek z hasłami online, oraz Powtoon do tworzenia profesjonalnych i w pełni spersonalizowanych filmów wideo.

Reklamowanie swoich usług korepetycyjnych

Jeśli zapiszesz się na korepetycje na danej platformie, uczniowie będą mogli znaleźć Cię na stronach z listą korepetytorów. Oznacza to, że Twój profil korepetytora będzie Twoją główną reklamą, dlatego ważne jest, aby napisać profil korepetytora, który przyciągnie uczniów.

Jeśli będziesz udzielać korepetycji na własną rękę, musisz opracować własną strategię marketingową. Zastanów się, co mogłoby zainteresować Twoich uczniów (wróć do kroku 1) i wybierz kilka działań, które Twoim zdaniem przyciągną ich uwagę. Może to być reklama na Instagramie albo ulotka w lokalnym sklepie ze zdrową żywnością. Możesz założyć kanał na YouTube lub blog.

Kiedy zaczynasz pracę, zwłaszcza w sieci, konkurujesz z większą liczbą ofert pracy dla korepetytorów onlinewięc być może będziesz musiał zacząć od niższej stawki, aby być konkurencyjnym.

Pro tip: Jeśli chcesz uzyskać więcej szczegółowych wskazówek, zajrzyj do naszego artykułu na temat jak zareklamować się jako korepetytor.

Gotowy, by zacząć udzielać korepetycji online?

Udzielanie korepetycji przez Internet ma wiele zalet: możesz uczyć tego, co chcesz, kiedy chcesz i jak długo chcesz. Jeśli będziesz pamiętał o przestrzeganiu poniższych 4 podstawowych kroków, z pewnością odniesiesz sukces w udzielaniu korepetycji przez Internet:

 1. Znajdź swoją niszę. Zbuduj solidne podstawy, znajdując swoją niszę, rozumiejąc swoich odbiorców, dopracowując swoją unikalną propozycję wartości i wyjaśniając swoje ograniczenia.
 2. Zdefiniuj swoją publiczność. Znajdź uczniów, zapisując się na platformę korepetycyjną, tworząc własny serwis korepetycyjny lub udzielając korepetycji za pośrednictwem narzędzia do wideokonferencji.
 3. Stwórz interesujący program nauczania. Ustaw Należy jasno określić cele i ramy czasowe nauki dla uczniów, a także używać narzędzi angażujących uczniów.
 4. Reklamuj swoje usługi korepetycji online. Rozpowszechniaj informacje o swojej pracy!

W 2020 roku będziemy spędzać w sieci więcej czasu niż kiedykolwiek. Od wirtualnych spotkań po imprezy w sieci, nasz udział w działaniach online wzrósł - w tym w nauce online i pracy online. Jeśli zastanawiasz się, czy zostać korepetytorem online, teraz jest na to doskonały czas!

Udostępnij:

Polecamy

tłumaczenia niemieckie

Zobacz