• kontakt@centrumebiznesu.pl

REDAKCJA NAUKOWA ARTYKUŁÓW NAPISANYCH ZA POMOCĄ EDYTORA LATEX

REDAKCJA NAUKOWA ARTYKUŁÓW NAPISANYCH ZA POMOCĄ EDYTORA LATEX

Czy Twój tekst ma specjalne wymagania dotyczące formatowania, takie jak format LaTeX, które mogą dodać dodatkową warstwę złożoności w procesie publikacji? LaTeX to wysokiej jakości system składu przeznaczony do pisania i publikowania tekstów technicznych i naukowych. Od momentu powstania w latach 80. XX wieku LaTeX stał się de facto standardem w publikacjach naukowych i akademickich. LaTeX został stworzony na początku lat 80. przez Leslie Lamporta, który potrzebował napisać makra TeX-a na własny użytek i pomyślał, że przy odrobinie dodatkowego wysiłku może stworzyć ogólny pakiet, który będzie mógł być używany przez innych. Został on opublikowany komercyjnie w 1986 roku i sprzedał się w setkach tysięcy egzemplarzy.

Edytor LaTeX ma wiele zalet w przygotowywaniu i publikowaniu artykułów zawierających skomplikowane wyrażenia matematyczne lub złożone materiały wielojęzyczne w skryptach niełacińskich, takich jak arabski, dewanagari i chiński. Ze względu na te zalety, wielu badaczy akademickich woli przygotowywać swoje prace przy użyciu edytora LaTeX.

LaTeX jest wykorzystywany w wielu dziedzinach akademickich, w tym w matematyce, statystyce, informatyce, inżynierii, fizyce, ekonomii, lingwistyce, psychologii ilościowej, filozofii i naukach politycznych.

redakcja

ALE może pomóc w edycji tekstu LaTeX

Niektórzy autorzy obawiają się, że redaktorzy i tłumacze nie poradzą sobie z systemem przygotowywania dokumentów LaTeX i dlatego dwa razy zastanawiają się, zanim wyślą swoje badania do recenzji. Jednak w Academic Language Experts jesteśmy w pełni wyposażeni, aby poradzić sobie z każdym artykułem napisanym w formacie LaTeX. Możesz przesłać nam swoje pliki jako pliki lyx lub pliki tex.

Zalety korzystania z edytora Overleaf

Overleaf jest opartym na chmurze edytorem LaTeX używanym do pisania, edytowania i publikowania dokumentów naukowych. Overleaf integruje się z szeroką gamą wydawców naukowych, aby zapewnić oficjalne szablony LaTeX do składania w czasopismach naukowych oraz bezpośrednie linki do składania prac. Do tej pory edytor ten jest używany przez miliony naukowców i nauczycieli akademickich w instytucjach na całym świecie. Zachęcamy naszych naukowców do korzystania z Overleaf przy wysyłaniu do nas swoich manuskryptów, ponieważ jest to najlepszy sposób na edycję z wykorzystaniem śledzonych zmian, aby naukowiec mógł śledzić naszą pracę. Ten system jest o wiele bardziej wydajny niż edytowanie przy użyciu PDF i oszczędza czas na konwersję z Worda i z powrotem oraz czyszczenie formuł.

Udostępnij:

Polecamy

tłumaczenia niemieckie

Zobacz